Przegląd roczny sprzętu komputerowego

Przegląd sprzętu komputerowego powinniśmy wykonywać, aby uniknąć przykrych i kosztownych niespodzianek, oraz zapewnić długą bezawaryjną pracę naszych komputerów czy laptopów.

Przegląd techniczny komputera należy robić raz do roku i jest on ważny dla zapewnienia bezpieczeństwa systemu informatycznego oraz sprzętu, dbałość o aktualizacje oprogramowania antywirusowego, czy tworzenie kopii zapasowych danych w razie awarii dysku twardego. W przypadku, gdy komputer użytkowany jest w trudnych warunkach zaleca się przegląd co 6 miesięcy.

Celem przeglądu technicznego komputera stacjonarnego lub laptopa jest wychwycenie usterek technicznych poszczególnych podzespołów przed ogólną awarią, która nam może poważnie uszkodzić cały sprzęt.

W skład przeglądu wchodzi:

  • czyszczenie kurzu z wnętrza obudowy i podzespołów
  • oględziny stanu podzespołów komputerowych
  • sprawdzenie systemu operacyjnego pod kątem wirusów i szkodliwych programów.

System operacyjny Windows oraz programy użytkowe w trakcie pracy wytwarzają wiele dodatkowych informacji, które gromadzą się w różnego rodzaju katalogach tymczasowych.

Konserwacja systemu operacyjnego oraz optymalizacja:

  • skanowanie systemu pod kątem wirusów
  • przegląd ustawień systemowych
  • skanowanie i defragmentacja przestrzeni dyskowej
  • usuwanie zbędnych plików z powierzchni dysku (tymczasowych bądź pozostałych po dawnym oprogramowaniu).

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów oraz działania sprzętu komputerowego wprowadzamy system powiadomień o przeglądzie komputera, aby to system pilnował terminów, a nie użytkownik. Oczywiście komunikat systemowy można zignorować i wyłączyć. Lecz nie zalecam tego typu działań, jeżeli chcemy mieć dobrze serwisowany sprzęt.

 

Serwis Komputerowy PioCom
ul. Leśna 25
49-313 Lubsza
Tel. 668-269-636
Piotr Korczak